niedziela, 31 stycznia 2016

Właściwości laserowego spawania blach


Spawając blachy (i nie tylko) za pomocą promienia lasera, trzeba wziąć pod uwagę specyfikę tego procesu. Spawanie blach metodą laserową, charakteryzuje się następującymi zjawiskami fizycznymi:

1. Mniejsze rozgrzanie materiału, w porównaniu do spawania łukowego - laserowe spawanie blach i innych materiałów wbrew pozorom odbywa się bardzo szybko. Materiał spawany jest rozgrzewany w bardzo krótkiej jednostce czasu, co przedkłada się na wysoką skuteczność tej metody nawet w przypadku materiałów na ogół trudnotopliwych.

2. Moc lasera (i szybkość spawania) można dowolnie i bardzo precyzyjnie regulować za pomocą układów elektronicznych zainstalowanych w generatorze lasera.

3. Szybkość przenikania wiązki, zależy również od miejsca w którym jest ona skupiona. Często skupia się ją odrobię poniżej powierzchni łączonych materiałów - w ten sposób, proces ten jest najbardziej wydajny.

4. Ogromnej mocy oddziaływania lasera na jednostkę powierzchni. W przypadku laserowego spawania blach, jest to aż 1 MW/centymetr kwadratowy.

1 komentarze:

  1. Dzięki za ten wpis, właśnie zastanawiam się nad zakupem sprzętu do takiego spawania :)

    OdpowiedzUsuń

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger