piątek, 25 marca 2016

Nowoczesność na pierwszym miejscu w budownictwie!

taśmy aluminiowe
Nowoczesne budownictwo odchodzi od przestarzałych i często prowizorycznych rozwiązań. Dziś w tej branży liczy się jakość, solidność i cena. Właśnie dlatego coraz większą rzeszę fanów ma aluminium.

To akurat z kilku powodów. Przede wszystkim materiał wyróżnia wytrzymałość na składniki atmosferyczne, jak temperatury, wilgoć czy promienie słoneczne. Co więcej, aluminium jest trwałe i jednocześnie stosunkowo lekkie, co działa na jego korzyść.

Właśnie dlatego w branży budowlanej z powodzeniem wykorzystuje się kształtowniki aluminiowe (inaczej profile). Stosuje się je w budowie zadaszeń, hal namiotowych czy chociażby rusztowań, ale sprawdzają się również w motoryzacji, meblarstwie czy branży reklamowej. Profile są łatwe w obróbce, śmiało można je łączyć i zmieniać ich kształt.

Sporą popularność w ostatnich latach zdobyły również taśmy aluminiowe. Z jednej strony są bardzo cienkie, z drugiej: wyjątkowo wytrzymałe. Są stosowane na przykład do mocowania przewodów elektrycznych w ścianach budynków.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger