niedziela, 13 marca 2016

Stopy aluminiowe

Stopy aluminiowe

Aluminium ma wiele zastosowań w budownictwie, ale też jest wykorzystywane w transporcie czy przemyśle maszynowym. Co ciekawe, aluminium jest materiałem trwałym i bardzo plastycznym, a dodatkowo tworzywem, które może zostać wielokrotnie razy poddane procesowi recyklingu. 

Aluminium ma jednak to do siebie, że samo w sobie jest metalem bardzo miękkim. Stąd też konieczność wykonywania różnych stopów, dzięki którym aluminium ma szansę zyskać o wiele lepsze właściwości, a więc automatycznie i szersze zastosowanie. Różnego rodzaju stopy aluminiowe mają szerokie zastosowanie jako materiał konstrukcyjny w budownictwie. W ten sposób wykonywane są profile aluminiowe czy też pręty.

Popularne stopy aluminiowe

Do popularnych stopów aluminium należy chociażby hydronalium. To stopy stopy AI- Mg, które przede wszystkim charakteryzują się wysoką odpornością na korozje. Natomiast stop duraluminium (stopy AI- Cu- Mg) z kolei posiada bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe po przeprowadzonej obróbce cieplnej.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger