piątek, 6 maja 2016

Spawanie laserowe

laserowe spawanie blach
Spawanie jest procesem łączenia dwóch elementów, które wykonane są najczęściej z tego samego lub podobnego materiału. 
Elementy te są łączone w wyniku przetopienia tej części, 
w której się one stykają. W procesie spawania (bardzo często) 
konieczne okazuje się wprowadzenie dodatkowej substancji
 (tzw. topnika).
Jedną z najnowocześniejszych technik łączenia jest spawanie laserowe. Metoda ta polega na zestaleniu ze sobą dwóch lub więcej blach, poprzez przetopienie ich wspólnych krawędzi. Stopienie następuje w wyniku oddziaływania silnej wiązki laserowej na łączone krawędzie. W zależności od tego, czy materiał spawany ulega procesowi utleniania, wykonuje się spawanie w powietrzu lub w osłonie gazów obojętnych.

Pozostałe techniki

Spawanie laserowe w porównaniu do pozostałych technik łączenia materiałów w ten sposób charakteryzuje się większą dokładnością i przede wszystkim znacznym ograniczeniem strefy wpływu ciepła. Dzięki temu proces spawania w znacznie mniejszym stopniu oddziałuje na konstrukcje i nie powoduje powstawania tak dużych zniekształceń czy naprężeń, jak spawanie MIG czy MAG.

1 komentarze:

  1. Czy może ktoś mi polecić jakiś sklep spawalniczy, który sprzedaje sprzęt z tej technologii? Niestety nie mogę znaleźć nic takiego w okolicach Lublina, wszelka pomoc mile widziana, dzięki.

    OdpowiedzUsuń

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger