piątek, 29 lipca 2016

Sprzęt warsztatowy i do składowania

stoły warsztatowe

Prowadząc warsztat, magazyn lub zakład przemysłowy, niemal na sto procent będziemy potrzebować stoły warsztatowe, szafy BHP oraz regały magazynowe.

Aby mieć takie rzeczy w swoim zakładzie nie wystarczy ich po prostu kupić, albo zlecić ich wykonanie byle komu. Firma, która nam sprzeda lub podejmie się wykonania, jednej z tych trzech rzeczy musi mieć pozwolenie na wykonywanie takich sprzętów i instalacji.

Chodzi tu zarówno o odpowiednio przeszkolony personel, który będzie miał wiedzę i umiejętności, zarówno z dziedziny prawidłowego konstruowania i doboru materiałów, jak i samego wykonania. Z tym związane jest również wydanie odpowiedniego certyfikatu (na przykład, że dane stoły warsztatowe dedykowany do udźwigu dwóch ton, faktycznie wytrzyma takie obciążenie), jak i możliwość serwisu i corocznej certyfikacji takich elementów wyposażenia.

Wymagania stawiane takiej firmie są tym większe, im bardziej złożony jest projekt. Inaczej wygląda bowiem zaprojektowanie i wykonanie sztywnego stołu magazynowego, a inaczej takiego samego ale z możliwością pneumatycznego lub hydraulicznego, opuszczania i podnoszenia. W drugim przypadku oprócz udźwigu konstrukcji, trzeba mieć wiedzę z zakresu mechanizmów pneumatycznych.

Zamawiając taki sprzęt wypada dobrze sprawdzić wykonawcę, aby się nie okazało, że mamy sprzęt za dużą kasę, który nijak żadnych norm nie spełnia, a w przypadku jakiegokolwiek wypadku, to my będziemy odpowiadać za ewentualne uszczerbki na zdrowiu, gdyż zgodnie z polskim prawem, w małych firmach bez działu BHP to właściciel odpowiada za BHP w miejscu pracy.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger