poniedziałek, 19 września 2016

Kształtowniki stalowe

profile prostokątne

Profile stalowe znalazły bardzo szerokie zastosowanie nie tylko w budownictwie, gdzie stanowią na przykład konstrukcje hal czy stropów. Wykorzystuje się je także w przemyśle maszynowym, jako elementy konstrukcyjne maszyn i urządzeń, w przemyśle meblarskim. W zależności od tego, gdzie będą wykorzystane i w związku z tym pożądanych parametrów (wielkość obciążenia statycznego determinuje np. grubość ścianek profili okrągłych lub wymiary przekrojów pozostałych profili), do produkcji profili stosuje się stal różnego rodzaju i różnego rodzaju przekroje:
- profile okrągłe,
- profile kwadratowe,
- profile prostokątne.

Cechy profili
Profile stalowe charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne, dzięki temu można je stosować do instalacji wewnętrznych i zewnętrznych. Profile bardzo łatwo można połączyć z innymi materiałami np. blachą falistą. Ich zastosowanie zmniejsza ciężar właściwy konstrukcji, koszt materiałów i tym samym produkcji.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger