czwartek, 15 września 2016

Zastosowanie blachy dziurkowanej w architekturze

blacha perforowana

Szerokie zastosowanie blachy w budownictwie


Blachę dziurkowaną coraz częściej można spotkać jako element małej i większej architektury miejskiej. Wygląda ona bardzo nowocześnie i dobrze współgra z miejskim krajobrazem. Idealnie nadaje się do stworzenia ekranów akustycznych, wiat, a także oryginalnych mebli miejskich. W Polsce można spotkać także realizacje całych budynków pokrytych właśnie taką blachą w postaci paneli elewacyjnych, które tworzą określony wzór lub efekt w skali całego budynku. Blacha nada się także do tworzenia efektownych ścianek działowych czy też paneli przeciwsłonecznych, gdyż podnosi efektywność energetyczną budynków. Blacha dziurkowana doskonale komponuje się z elementami szklanymi w budownictwie. Co istotne, blachę można wykorzystać nie tylko do zewnątrz, ale może też być użyta do wykończenia niektórych elementów mieszkania, na przykład przy instalacji balustrady na klatce schodowej, do stworzenia efektownego oświetlenia, do wykonania sufitu lub ażurowych przegród działowych.

Zastosowanie

Blacha perforowana- dziurkowana, ze względu na swoje parametry techniczne, znajduje zastosowanie w przemyśle oraz produkcji. Może być świetnym surowcem chociażby do budowy maszyn. To także bez wątpienia surowiec o dużych właściwościach wentylacyjnych, wyjątkowo odporny na działanie wysokiej temperatury, środków chemicznych oraz nawet bardzo niesprzyjających warunków zewnętrznych. Być może i z tego względu blacha dziurkowana stała się także popularnym materiałem budowlanym, a realizacje architektoniczne z jej wykorzystaniem można oglądać już w całej Polsce.

1 komentarze:

  1. Taka blacha to przede wszystkim bardzo wytrzymały i wdzięczny materiał. Podobnie jak blacha żaroodporna wykorzystywana miedzy innymi do budowy pieców.

    OdpowiedzUsuń

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger