czwartek, 20 października 2016

Uszczelki płaskie i ich zalety

Uszczelki płaskie

Większość z nas lubi dogrzane pomieszczenia, toteż kiedy dochodzi do jego ubytku, staramy się temu zapobiegać. Dzięki innowacyjnym technologiom zastosowanym w produkcji uszczelek jest to działanie coraz bardziej skuteczne. 


Do uszczelniania można wykorzystać tak zwany klingeryt, dzięki któremu osiąga się bardzo dobre efekty w tym zakresie. 

Poza wszelkiego rodzaju uszczelkami równie ważna w oszczędzaniu ciepła jest termoizolacja. Termoizolacje mogą mieć postać otuliny, płyty, pianki, osłony, płaszcza ochronnego czy płyty warstwowej. Każda z tych postaci ma swoje zalety. 

Klingeryt to rodzaj płyt uszczelniających, które występują nie tylko w różnych rozmiarach, ale także posiadają odmienne grubości, co znacznie ułatwia wybór i pozwala na wykorzystanie klingerytu do określonego, konkretnego celu.

Płyty uszczelniające najczęściej znajdują zastosowanie w wykonywaniu napraw połączeń płaskich. Poszczególne ekipy remontowe mogą samodzielnie wycinać z nich potrzebne płaskie uszczelki. 

Uszczelki płaskie są wykorzystywane przede wszystkim w uszczelnianiu spoczynkowym. Innowacyjne uszczelki płaskie ze względu na swoją wysokiej klasy jakość znalazły zastosowanie zarówno w elektrowniach czy elektrociepłowniach, jak i w różnych gałęziach przemysłu. Chodzi tu głównie o przemysł chemiczny i petrochemiczny. Uszczelki płaskie mogą być zbrojone albo usztywniane. Metoda działania jest następująca. Uszczelki płaskie wskutek ściskania odkształcają się i uzupełniają nierówności na łączonych kołnierzach.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger