czwartek, 16 lutego 2017

Wykończenie domu i tworzywa konstrukcyjne

ocieplenie domu

Każda osoba, która kiedykolwiek była na etapie budowy własnego domu zdaje sobie sprawę z faktu, że cały proces wymaga poświęcenia nie tylko dużej ilości czasu ale także środków finansowych. 


Wiedząc o tym warto dołożyć wszelkich starań, by podczas budowy wybrano rozwiązania, które pozwolą na ograniczenie wibracji oraz hałasów w budynku, dodatkowo by zmniejszyć koszty zużycia energii. Jak to zrobić?

Odpowiednie ocieplenie domu


Ocieplenie budynku jest kwestią wyjątkowo ważną, ponieważ w dużej mierze to właśnie od niej będzie uzależniony komfort życia w konkretnym miejscu, dodatkowo ocieplenie ma duży wpływ na ostateczny koszt ogrzewania budynku. Najbardziej popularne tkaniny termoizolacyjne to wełna, która jest wykorzystywana do ocieplania dachu (zwykle kładzie się na niego 30 centymetrową warstwę tkaniny). Dobrym pomysłem może okazać się także zdecydowanie się na płyty i maty termoizolacyjne, które w połączeniu ze wspomnianą wełną dają pełne zabezpieczenie przed nadmiernym nagrzaniem się budynku w okresie letnim, a także chronią przed jego wyziębieniem w czasie zimy. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Oczywiście należy pamiętać także o ociepleniu ścian domu – w tym przypadku dobrze sprawdzi się styropian (np. warstwa 15-20 cm). Duża popularność w budownictwie zyskały także szczeliwa i sznury wysokotemperaturowe, które znajdują zastosowanie podczas prowadzenia prac izolacyjnych przy mediach o różnej temperaturze – zarówno przy tych wyjątkowo zimnych, jak również tych bardzo ciepłych.

Tworzywa konstrukcyjne


Tworzywa konstrukcyjne są grupą tworzyw wykorzystywanych w przemyśle podczas produkcji elementów niezbędnych w procesie instalacji - należą do nich między innymi kształtki, rurki i amatura (armatura). Z uwagi na specyficzne właściwości tych tworzyw są one jednymi z najczęściej wykorzystywanych w szeroko rozumianej branży przemysłowej.

Zaletą tworzyw konstrukcyjnych z pewnością staje się wysoka odporność na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne - mechaniczne, termiczne oraz chemiczne. Z tego względu wszelkie konstrukcyjne oraz uszczelniające elementy wykonane ze sztucznych tworzyw konstrukcyjnych cieszą się sporą popularnością i dobrymi opiniami.

Do najbardziej popularnych i najczęściej wykorzystywanych tworzyw konstrukcyjnych można zaliczyć poliamid, polietylen, polipropylen oraz taśmy i płyty PTFE.

2 komentarze:

  1. Własna budowa związana jest z dużymi kosztami, jednakże własny dom to świetna sprawa. Może i trzeba uzbroić się w cierpliwość, ale później efekty są zdumiewające.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niewłaściwe ocieplenie budynku będzie dopiero odczuwalne w zimie, kiedy trzeba będzie dodatkowo podkręcać piecyk.

    OdpowiedzUsuń

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger