czwartek, 9 lutego 2017

Zalety oraz wady spawania MIG i MAG

spawanie MIG/MAG

Spawanie MIG oraz MAG w ostatnim czasie stało się bardzo popularne. Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie tego typu metody spawania. 

Jakie możemy wyróżnić wady oraz zalety tej metody?

Zalety spawania MIG/MAG


Przede wszystkim należy mieć świadomość, iż spawanie MIG/MAG zagwarantuje nam bardzo dobrą jakość spoin. Jest to bardzo wydajna metoda, dlatego coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na jej stosowanie. Warto pamiętać, iż spawanie MIG/MAG także może być wykonywane na elementach o szerokim zakresie grubości. Nie możemy zapomnieć również o tym, iż tego typu metoda spawania również może zostać zrobotyzowana. Wiele przedsiębiorstw także decyduje się na jej wprowadzenie, ponieważ w tej metodzie istnieje możliwość spawania praktycznie we wszystkich pozycjach.

Wady spawania MIG/MAG


Jednak jak każda metoda, spawanie MIG/MAG ma także swoje wady. Zanim zdecydujemy się na wybór tej metody powinniśmy pamiętać, iż jest ona przeznaczona do spawania tylko i wyłącznie stali niestopowych. Także bardzo istotne jest, iż wspomniana metoda pomimo, że gwarantuje nam doskonałą jakość spoin jest ona uzależniona od umiejętności spawacza. Podczas jej wykorzystania istnieje duży rozprysk metalu. 

TIG ,MIG/MAG


Oprócz metody MIG/MAG w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się także spawanie TIG. Więcej o tych metodach można znaleźć w internecie, wpisując "spawanie stali, kwasoodporne, aluminium".

Spawanie MIG oraz MAG staje się coraz bardziej popularne. Jednak należy pamiętać, iż tego typu metoda posiada swoje zalety, jak również wady

1 komentarze:

  1. Żeby spawać, potrzebny jest sprzęt, a tak się składa, że ostatnio zamknięto mój sklep spawalniczy. Czy może mi ktoś polecić sklep online, albo sklep w okolicach Lublina? Z góry dzięki.

    OdpowiedzUsuń

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger