piątek, 3 marca 2017

Najważniejsze cechy nowoczesnych profili stalowych

profile stalowe
Nowoczesne profile stalowe, muszą charakteryzować się wieloma cechami, od których zależy to, czy będą one wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie czy też nie. 


Redukcja masy


Najważniejszą cechą nowoczesnych profili wykonanych ze stali, jest minimalizowanie ich masy. W ten sposób, ograniczamy obciążenie konstrukcji budynku i jednocześnie dbamy o to, by była ona narażona na jak najmniejsze przeciążenia.

Ochrona przed korozją


Nowoczesne profile stalowe zimno gięte, powinny być przede wszystkim osłonięte przed działaniem korozji. Jest to możliwe, jeśli np stworzymy takie profile w oparciu o chromonikiel, który w pełni chroni przed wilgocią i innymi, niebezpiecznymi czynnikami.

Niskie tolerancje


W nowoczesnych profilach stalowych, bardzo istotne są możliwie jak najniższe tolerancje wymiarów. Dzięki temu, profile które ze sobą łączymy, nie posiadają tak wielu luzów, które mogłyby być niebezpieczne dla całej konstrukcji danego budynku. W ten sposób, cała konstrukcja budynku jest jeszcze bardziej odporna na przeciążenia.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger