środa, 10 maja 2017

Cechy prętów aluminiowych

Pręty aluminiowe
Pręty aluminiowe są bardzo istotnymi elementami konstrukcyjnymi różnego rodzaju pojazdów, maszyn oraz sprzętów. 
Najważniejszą ich zaletą jest dostępność produktów o bardzo zróżnicowanych parametrach, które można bez problemu dostosować do indywidualnego zapotrzebowania. Poszczególne pręty aluminiowe różnią się między sobą na przykład średnicami oraz wagą. 

Zastosowanie prętów z aluminium

W porównaniu do stali, aluminium jest o wiele bardziej odporne na korozję. Dzięki temu pręty aluminiowe mogą wyć wykorzystywane w konstrukcjach narażonych na działanie czynników korodujących, na przykład wody. Dlatego można je z powodzeniem stosować również na konstrukcjach znajdujących się na zewnątrz. Aluminium bardzo dobrze przewodzi elektryczność, dlatego pręty nadają się do stosowania również w instalacjach elektrycznych. Pręty poddać można recyklingowi, w wyniku którego materiał nie straci żadnych swoich właściwości. 

Produkcja prętów aluminiowych

W procesie produkcyjnym wykonuje się pręty aluminiowe o formie kwadratowej, sześciokątnej, okrągłej lub płaskiej. Można je wyprodukować w wielu średnicach oraz ustalić inne zróżnicowane oraz dopasowane do oczekiwań parametry. Ze względu na miękkość aluminium, pręty aluminiowe można dowolnie profilować i w prosty sposób uzyskać element o pożądanym kształcie. Podobne właściwości wykazują profile aluminiowe. Można je również lutować i spawać, a także łączyć z innymi metalami. Dzięki temu można uzyskać jeszcze trwalsze stopy aluminiowe. Są one odporne na rozciąganie oraz trwałe, a jednocześnie można je łatwo przyciąć na każdy dowolny rozmiar.

5 komentarze:

 1. Świetny wpis, lubię tutaj zaglądać , dużo już się dowiedziałem z przemysłu i na pewno będę wracał, czekam na więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy materiał! Dzięki, przyda się taka wiedza. Z artykułu na artykuł jestem coraz bardziej bogatszy o wiedzę :D Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O i kolejne ciekawe rzeczy:) bardzo lubię tutaj zaglądać bo zawsze dowiem się coś ciekawego. Dziękuje:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna wiedza techniczna na pewno się przyda ! Czekam na więcej wpisów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Trafiłem tu przypadkiem ponieważ szukałem pewnych informacji ale będę zaglądał częściej. Ciekawy wpis, sporo się dowiedziałem, naprawdę ;)

  OdpowiedzUsuń

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger