Siatki cięto ciągnione

PPSiL Zygmunt ŁotoszyńskiSiatka cięto ciągniona to materiał, składający się z regularnie splecionego drutu. Siatka cięto ciągniona nie jest jednak wykonana z łączonych ze sobą elementów. Powstaje bowiem z kawałka blachy, który najpierw jest nacinany, a następnie rozciągany. Ta cecha odróżnia właśnie siatkę cięto ciągnioną od tradycyjnej siatki. 

Warto także wiedzieć, że siatka CC posiada zupełnie inne właściwości niż siatka tradycyjna, dlatego zdecydowanie lepiej sprawdza się jako materiał wykorzystywany do ogrodzeń. 

Tradycyjną siatkę z plecionki łatwo jest zniszczyć poprzez rozłączenie połączonych ze sobą oczek. W przypadku siatki cięto ciągnionej, jest to raczej trudne. Przerwanie tego wytrzymałego materiału wymaga bowiem użycia mocnych nożyc. Ponadto, siatka CC jest także bardziej elastyczna. Materiał znajduje zresztą szerokie zastosowanie. Używa się go do wykonywania elementów dekoracyjnych, balustrad, elementów konstrukcyjnych podwieszanych sufitów, jak również jako zabezpieczeń przed owadami oraz w parawanach kominkowych. Siatkę cięto ciągnioną wykonuje się z różnych stopów miedzi, stali, mosiądzu, aluminium, tworzyw sztucznych oraz z innych materiałów. Siatki cięto ciągnione różnią się od siebie wielkością i kształtem oczek, a także grubością, która przekłada się na ich wytrzymałość.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger