Szczotki do CO i kominów

 Szczotki do CO i kominów

Czyszczenie kominów, jak łatwo się domyśleć jest zadaniem bardzo skomplikowanym i bez odpowiedniego sprzętu oraz specjalistycznych umiejętności, bardzo ciężko będzie nam wyczyścić idealnie nasz komin. Pamiętać musimy przede wszystkim o tym, że do czyszczeniach nowoczesnych typów kominów, które wykonane są z popularnej stali kwasoodpornej, nie wystarczą nam tradycyjne szczotki stalowe.

W tym konkretnym przypadku, jeżeli nie chcemy uszkodzić swojego komina, musimy zastosować wyłącznie szczotki wykonane ze sztucznego tworzywa i specjalne gumowe kule.

W przypadku pozostałych typów kominów wystarczą nam tradycyjne szczotki metalowe i kule stalowej. Przed zakupem nowej szczotki, kuli lub liny powinnyśmy bardzo dokładnie sprawdzić rodzaj oraz wymiary naszego komina. Jeżeli posiadamy nietypowy komin, to dobrym pomysłem jest również skontaktowanie się z wykonawcą wkładu kominkowego, albo z doświadczonym kominiarzem, który wykona za nas profesjonalne czyszczenie komina, przy pomocy odpowiedniego sprzętu.

1 komentarze:

  1. Czyszczenie komina jest bardzo ważną sprawą. Ja kiedyś próbowałem sam, ale po tamtym incydencie wolę ten temat zostawić specjalistom, gdyż oni zrobią to profesjonalnie ;)

    OdpowiedzUsuń

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger