wtorek, 1 marca 2016

Jak naprawić cieknący kran?Najczęstszą przyczyną kapania wody z kranu są nieszczelne uszczelki. Takie awarie zazwyczaj zdarzają się posiadaczom starych baterii umywalkowych z osobnymi pokrętłami do ciepłej i zimnej wody.

Naprawa takiej usterki, nie powinna przysparzać nam problemów, wystarczy kupić pierścienie uszczelniające i wymienić stare na nowe. Pamiętajmy, aby przed rozpoczęciem prac zakręcić dopływ wody. Potrzebny będzie nam klucz płaski lub nastawny, którym należy odkręcić śrubę mocującą wylewkę, przy czym nie należy używać zbyt dużej siły. Jeżeli nie wiemy, jaką uszczelkę kupić najlepiej zdemontować starą i udać się z nią do sklepu, wówczas sprzedawca da nam taką samą, dzięki temu będziemy mieć pewność, że będzie pasować.

Naprawa cieknącego kraju nie jest skomplikowana, trzeba posiada jednak odpowiednie narzędzia oraz uszczelkę, która zastąpi nieszczelną. Podczas większego remontu, najlepiej zdecydować się na wymianę starej baterii na nową, stojącą, jednouchwytową, która będzie dużo bardziej praktyczna.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger