poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Cięcie blachy laserem

cięcie blachy laserem


Lasery to bardzo wszechstronne urządzenia. Są one obecnie wykorzystywane w różnych dziedzinach życia. Bardzo często znajdują zastosowanie w przemyśle.

Jedną z najczęściej spotykanych czynności z tym związanych jest cięcie blachy laserem. Polega ono na skierowaniu sterowanej komputerowo wiązki laserowej na obrabiany materiał. Umożliwia to bardzo precyzyjne wykonanie cięcia, a w efekcie uzyskanie nawet najbardziej skomplikowanych i małych wzorów.

Uzyskanie takiej precyzji możliwe jest właśnie dzięki wykorzystaniu lasera. Tradycyjne ostrza zanieczyszczają się, co sprawia, że podczas cięć mogą powstawać różnego rodzaju niedociągnięcia.

Cięcie blachy laserem ma także inne zalety: pełną automatyzację, bardzo cichą pracę i wysoką oszczędność materiału.

Warto wiedzieć, że cięcie blachy laserem może zostać wykonane na trzy sposoby (spalanie, stapianie lub sublimacja). Składa się ono zawsze z trzech etapów: cięcia początkowego, właściwego i zakończenia.

Warto korzystać z laserowego cięcia blach. Uzyskany efekt spełni nawet najbardziej rygorystyczne wymogi.

2 komentarze:

  1. Największą zaletą takiego cięcia jest bez wątpienia precyzyjność. Można otrzymać ciekawe wzory, które mogą służyć nawet jako element dekoracyjny.

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam,

    Cięcie laserem czy plazmą to przyszłość. Wraz ze wzrostem mocy urządzeń odkrywamy nowe możliwości w obróbce metali. Technologie, które oglądaliśmy tylko w filmach stają się codziennością.

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger