poniedziałek, 23 maja 2016

Podstawowe cechy siatek cięto ciągnionych

siatka cięto ciągniona

Choć praktycznie każdy z nas miał okazję zobaczyć siatkę cięto ciągnioną, pewnie niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego faktu. Nic dziwnego, że to pojęcie niewiele nam mówi. 


Okazuje się, że siatka cięto ciągniona stosowana może być przede wszystkim w przemyśle metalowym, górniczym, hutniczym, itp. Z powodzeniem może być również używana przy tuningu samochodowym.

Najkrócej można stwierdzić, że siatka cięto ciągniona jest przeciwieństwem tradycyjnej siatki będącej złożeniem wielu połączonych ze sobą metalowych elementów. Wyprodukowanie siatki cięto ciągnionej polega na nacinaniu i jednoczesnym rozciąganiu blachy. Obecnie siatka cięto ciągniona może zostać wyprodukowana z wielu różnych materiałów, co pozwala na mnogość jej zastosowań. Na rynku dostępne są siatki z blach stalowych, nierdzewnych, ocynkowanych, jak i z metali kolorowych. Warunkiem, jaki powinien spełniać materiał, z jakiego chcemy stworzyć siatkę, jest nadawanie się do głębokiego tłoczenia. Dlatego też możemy zdecydować się również na siatkę wykonaną z miedzi, mosiądzu czy tytanu.

Siatki cięto ciągnione produkowane są zgodnie z wymiarami podanymi przez klienta. Mogą różnić się one nie tylko materiałem, z jakiego zostały wykonane, ale także rodzajami oczek. Obecnie na rynku dostępne są siatki cięto ciągnione o oczkach romboidalnych, okrągłych, kwadratowych i heksagonalnych. Bardzo ważnym jest, aby podczas zamawiania siatki cięto ciągnionej, nie zapomnieć o szerokości szczeliny, gdyż grubość siatki niewalcowanej jest większa niż grubość blachy.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger