piątek, 19 sierpnia 2016

Opis procesu obróbki skrawaniem

obróbka skrawaniem

Obróbka CNC to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów obróbki metali. Nie ma w tym nic dziwnego - to sposób, który pozwala uzyskać zadowalające efekty pracy w krótkim czasie. 


Co więcej, obróbka tego typu jest najbardziej precyzyjna. Na czym jednak polega proces obróbki metali?

W przypadku urządzeń CNC najpierw należy odpowiednio zaprogramować urządzenie. Bierze się pod uwagę nie tylko dane i wymiary zawarte w projekcie, ale również rodzaj materiału, jego twardość i chropowatość. Pozwala to na uzyskanie precyzyjnych rezultatów. Po zaprogramowaniu komputera następuje przejście do pracy. Maszyna z której korzystamy (tokarka, szlifierka lub frezarka) nadaje materiałowi właściwy kształt poprzez  zdejmowanie (ścinanie) małych części obrabianego materiału zwanych wiórami. W czasie wykonywania tych czynności materiał musi być odpowiednio chłodzony - ma to bowiem wpływ na perfekcyjne wykonanie zadania. 

Jak więc widać obróbka skrawaniem wymaga specjalistycznej wiedzy oraz znajomości zasad programowania i funkcjonowania maszyn.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger