czwartek, 18 sierpnia 2016

Izolacja termiczna – gwarancja ciepła w domu

Termoizolacje

Termoizolacje (izolacja termiczna) - są to warstwy materiału, których podstawowym zadaniem jest chronienie przed utratą temperatury. Bronią również przed oziębieniem lub nagrzaniem. Posiadają małą przewodność cieplną. 

Termoizolacje są wykorzystywane przy pracach budowlanych. Jeżeli budujemy dom, który ma być energooszczędny, to powinniśmy zainwestować w jak najlepszą termoizolację budynku. Nie należy również zapominać o tzw. układach wentylacji z odzyskiwaniem ciepła.
Na fachowych stronach poświęconych temu zagadnieniu można przeczytać, że aby dom posiadał dobrą termoizolację, powinno stosować się do czterech bardzo istotnych reguł. Po pierwsze, należy zadbać o system ocieplenia nad cokołem – przykręcić listwę startową poprzez użycie rozprężnych śrub. Po drugie, trzeba wykonać montaż termoizolacji w narożnikach budynku, który polega przede wszystkim na uważnym i dokładnym ułożeniu oraz zamocowaniu izolacji termicznej z zachowaniem układu mijankowego płyt. Po trzecie, ważne jest wykonanie termoizolacji krawędzi wokół miejsc pod parapetem, ościeży – wymaga to dokładnej obróbki oraz uszczelnienia. Po czwarte, należy stosować zabezpieczenie przed mechanicznym uszkodzeniem, a także ochronę przed dotarciem wilgoci pod płyty.

Jednymi z elementów związanych z termoizolacją są szczeliwa. Są to materiały w miarę elastyczne. Ich głównym walorem jest wytrzymałość i twardość. Produkowane są albo w postaci twardo plecionej, albo miękkiej. Zależy to od woli klienta. Wykorzystywane w branży termoizolacyjnej szczeliwa są gwarancją solidnej izolacji każdego z elementów, który narażony jest na przegrzanie. Zapewniają bezpieczne korzystanie z suszarek, pieców czy kotłów. Zabezpieczają przed dotarciem nagrzanego powietrza, poza tym blokują wydostanie się na zewnątrz oparom i gazom zgromadzonym w urządzeniach. Możemy wyróżnić szczeliwa: szklane oraz ceramiczne.
Rola ocieplenia jest nie do podważenia, więc właściwie dobrane termoizolacje podniosą standard domu oraz komfort mieszkania w nim. Poza tym pozwolą mocno obniżyć sumę pieniędzy przeznaczaną na ogrzewanie. Izolacja termiczna to bardzo ważna sprawa! 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger