wtorek, 15 listopada 2016

Funkcjonalne i solidne regały magazynowe

Regały magazynowe

Żadna firma nie jest w stanie działać bez sprawnie funkcjonującego magazynu. Brak jasno określonej przestrzeni, w której będą składowane elementy sprawia, że łatwo jest o pomyłkę bądź marnotrawienie czasu, który trzeba poświęcić na znalezienie określonej pozycji z magazynu. Niestety często przy rozwoju firmy miejsce w magazynie niekoniecznie odpowiada aktualnej wymaganej przestrzeni magazynowej w firmie. Nawet jeśli regały magazynowe mogą wydawać się drogą inwestycją to z czasem zawsze się zwracają, niejednokrotnie nawet bardzo szybko.

Minimalizują szansę na pomyłkę oraz ułatwiają znajdowanie określonych pozycji w krótkim czasie co z przekłada się na rzeczywiste oszczędności. Dodatkowo, wyrobienie nawyku poprawnego magazynowania może poprawić także nawyki związane z zarządzaniem przestrzeni. Zdarza się, że te nawyki przenoszą się na resztę zakładu czy nawet do życia prywatnego pracowników.

Regały metalowe można składać z różnych modułów co ułatwia zaplanowanie przestrzeni magazynowej dostosowanej do charakteru produktów jakie chcemy i potrzebujemy przechowywać. Każdy zakład jest inny i ma różną specyfikę, co powoduje, że nie istnieje jedna metoda organizacja magazynu.

Wiele firm ma także w swojej ofercie nie tylko regały metalowe ale także oferuje szeroki asortyment sprzętu który ułatwi nie tylko organizację przestrzeni magazynową ale także  przestrzeń produkcyjną. Dobrym przykładem jest producent Rotax, który poza regałami magazynowymi oferuje też szeroki wachlarz mebli warsztatowych.

3 komentarze:

  1. Właśnie rozglądamy się za wynajęciem miejsca oraz wyposażeniem magazynowym. Prowadzimy od kilku lat małą działalność, interes nabiera obrotów i musimy zacząć myśleć o większym pomieszczeniem do przetrzymywania produktów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Musimy również pamiętać o odpowiedniej organizacji aby produkty leżały w określonym miejscu, przyda się do tego wykaz. Dziękuje za przydatny artykuł.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mnie interesują regały przepływowe? Z tego co wiem to doskonale sprawdzają się do towarów szybko psujących się. A obsługa regału odbywa się niezależnie z dwóch stron.

    OdpowiedzUsuń

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger