środa, 14 grudnia 2016

Cięcie stali na miarę XXI wieku

Cięcie metali i stali

Zarówno cięcie metali i stali, a zwłaszcza to wykonywane laserem powinno być wykonywane precyzyjnie, więc takie zadanie najlepiej jest powierzyć fachowcom z odpowiednim sprzętem.

Albo szybko albo dokładnie

Istnieje wiele metod na cięcie stali, niektóre nadają się do cięcia balach grubych, a inne do cienkich. Jedną z nich jest cięcie palnikiem tlenowym czy też cięcie gazowe i jest to jeden z najstarszych sposobów, a także jednym z najprostszych i nie wymagających żadnego skomplikowanego sprzętu. Jeżeli całe zadanie wykonane jest prawidłowo i dobrze jest ustawiony palnik, to uzyskamy równą powierzchnię. Możemy korzystać też z cięcia plazmowego, które jest o wiele szybsze, chociaż trochę gorsza jest tutaj jakość krawędzi. Jest to też sposób o wiele droższy, bo wymaga wielu elementów jeżeli chodzi o sprzęt. Cięcie laserem jest obecnie jednym z popularniejszych, idealne do cięcia stali miękkiej. Jest ono precyzyjne, ale bardzo wolne.


Specjalne gięcie na życzenie

Usługi gięcia blach natomiast wykonuje się na gorąco lub na zimno przy użyciu różnych nowoczesnych maszyn, a przebiega ono zwykle w trzech etapach: gięcie sprężyste, gięcie plastyczne i dotłaczanie. Dzisiaj gięcie metali to praca, która wykonywana jest skrupulatnie i nie narusza właściwości fizycznych danych materiałów.

Cięcie stali to proces, po który musimy czasami sięgać w różnych sytuacjach, w profesjonalnych firmach uzyskamy poradę jaką metodę wybrać w naszym przypadku, cięcie laserem czy może palnikiem tlenowym. Wiele zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

2 komentarze:

  1. Obecnie urządzenia do cięcia posiadają bardzo duże możliwość oraz precyzję. W zasadzie człowiek już nie musi wykonywać żadnej pracy, no chyba, że sterować systemem.

    OdpowiedzUsuń
  2. W dzisiejszych czasach istnieją maszyny, które potrafią precyzyjnie wykonać cięcie stali. DO takich należy waterjet. Za jego pomocą można wykonać najróżniejsze elementy przydatne do działalności przemysłowej.

    OdpowiedzUsuń

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger