wtorek, 20 grudnia 2016

Skuteczne ocieplenie domu

szczeliwa i sznury wysokotemperaturowe

Budując dom warto dołożyć wszelkich starań, aby zmniejszyć późniejsze koszty jego użytkowania oraz zabezpieczyć dom przed uciążliwymi hałasami z zewnątrz. 


Oczywiście aby tak się stało należy koniecznie zapoznać się z różnymi technikami ocieplania domu, aby móc wybrać rozwiązania najbardziej optymalne dla siebie. Co zatem trzeb zrobić by zmniejszyć hałas oraz zużycie energii?


Wykańczanie domu – o czym trzeba pamiętaćPodczas budowy domu należy pamiętać o tym, iż konieczne będzie jego ocieplenie, do czego najlepiej nadadzą się tkaniny termoizolacyjne. Dobrym pomysłem jest tutaj styropian, jednak konieczne jest wybranie jego odpowiedniej grubości. Zazwyczaj najbardziej optymalną grubość styropianu określa osoba, która zaprojektowała budynek, często sugerowana grubość to 20 cm. Warto wspomnieć, że coraz częściej wykorzystywane są też płyty i maty termoizolacyjne, które wspomagają ocieplenie budynków – są cienkie, jednak wyjątkowo skuteczne.

Takie rozwiązanie często wybiera się na przykład podczas ocieplania dachu – dzięki matom w połączeniu z 30 cm warstwą wełny można mieć pewność, że w okresie zimowym w domu będzie ciepło, zaś latem – dzięki skutecznej izolacji – nie nagrzeje się.

Szczeliwa i sznury wysokotemperaturowe


Kolejne produkty, które zyskały popularność w budownictwie to szczeliwa i sznury wysokotemperaturowe. Są one wykorzystywane do termicznego izolowania mediów niezależnie od tego czy są one gorące czy zimne. Dzięki temu szczeliwa mogą być użyte do izolacji przewodów wodnych, ale także na przykład komina. Jak widać na rynku cały czas pojawiają się produkty, które znajdują bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie.

1 komentarze:

  1. Odpowiednie ocieplenie to podstawa podczas budowy domu - tak samo jak odpowiednia wentylacja, gdyż one będą bardzo ważne (zwłaszcza w zimie).

    OdpowiedzUsuń

 

Copyright © 2018. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger