piątek, 31 marca 2017

Projekty CAD jako wsparcie dla obrabiarek numerycznych

Projekty CAD

Zaawansowane programy wspomagające projektowanie, z których najbardziej znany to AutoCAD, służą nie tylko optymalizacji i przyspieszeniu procesu powstawania dokumentacji projektowej. 


  Ponieważ dane zapisywane są w formie cyfrowej, z powodzeniem wykorzystuje się je jako plik do sterowania obrabiarkami CNC. Dzięki temu obróbka skrawaniem nabiera zupełnie nowego wymiaru- dane poprzez moduł CAM trafiają bezpośrednio do urządzenia, sterowanego numerycznie. Tam zachodzi proces obrabiania materiału. Maszyna komunikuje się z operatorem poprzez interfejs graficzny. Dzięki zastosowaniu komputerów i praktycznie dowolnej możliwości programowania obróbka skrawaniem pozwala w efekcie na uzyskanie każdego kształtu.

Laserowe wycinanie kształtów


Obrabiarki CNC to również urządzenia, wykonujące cięcie metali . Największą dokładność i jednocześnie wydajność zapewniają urządzenia wykorzystujące laser. Charakteryzują się małą szczeliną cięcia,a co za ty, idzie, niskim odpadem materiału. Cięcie laserem Fiber o mocy 4000W umożliwia obrabianie materiału o grubości nawet do 30mm, przy zachowaniu pełnej precyzji i powtarzalności wymiarów. Co ważne, firmie wykonującej cięcie metali do wykonania wyceny pracy wystarczy dokumentacja, wykonana właśnie w programie CAD, przesłana w formie elektronicznej. Samo cięcie laserem jest procesem stosunkowo szybkim, nie powodującym odkształceń przy pracy.  Ogromne znaczenie dla tempa powstawania produktu końcowego ma dynamika urządzenia, im jest wyższa, tym skomplikowane kształty będą wycinane szybciej.

Więcej o cięciu laserem możemy znaleźć na stronie:
http://giecie-metali.re7.pl/ciecie-blach-laserem/

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger