Cięcie laserem


 P.P.U.H. Rotax Lasery do wszelkiego rodzaju obróbek materiałów stosowane są od niedawna, ale dzięki swoim zaletom bardzo szybko zdobyły dużą popularność.                                                                                                                                                                                                  

Na czym polega laserowe cięcie blach? Na materiał przygotowany do obróbki kierowana jest wiązka lasera. Sterowanie nią odbywa się za pomocą komputera.

Dlaczego komputerowe sterowanie jest tu takie istotne? Dzięki niemu laserowe cięcie blach jest bardzo precyzyjne. Można w ten sposób wyciąć nawet najbardziej skomplikowane kształty.

Wysoka precyzja laserowego cięcia blach wynika również z braku zastosowania standardowego ostrza do wykonania tej czynności. Laser nie zanieczyszcza się, co umożliwia uzyskanie gładkiej krawędzi wycinanej blachy.

Laserowe cięcie blach odbywa się w trzech etapach i może być wykonane na trzy sposoby.

Bez względu na to w jaki sposób zostanie ono przeprowadzone, do największych zalet takiej obróbki należą: precyzja i szybkość cięcia, oszczędność materiału, niewielki hałas oraz możliwość wycinania małych i bardzo skomplikowanych elementów.0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger