Spawanie

 P.P.U.H. Rotax
Wybór metody spawania uzależniony jest od rodzaju materiałów, jakie wymagają połączenia. Chcąc uzyskać wysoką jakość połączeń, trzeba czasem wybrać metodę mniej wydajną lub bardziej uciążliwą.                                                                                                                                         

  • Spawanie metodami TIG MIG/MAG

W tych metodach stosowane są elektrody w osłonie gazów obojętnych lub aktywnych. TIG to metoda spawania nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych tj.argon czy hel lub ich mieszanki. Nie ma potrzeby stosowania spoiwa. Elektroda wytwarza łuk elektryczny, który rozgrzewa i upłynnia materiał. Otrzymuje się spoiny wysokiej jakości ale proces spawania trwa dość długo.

W MIG/MAG stosowane są elektrody topliwe. MIG- w osłonie gazów obojętnych czyli argon i hel, MAG- w osłonie gazów reaktywnych, może to być sam dwutlenek węgla albo zmieszany z argonem. Powstaje łuk elektryczny w postaci drutu między spawanym materiałem a elektrodą. Otrzymuje się spoiny o dość wysokiej jakości.

  • Laserowe spawanie

Laser daje różne możliwość łączenia metali. Za pomocą jego płomienia można obrabiać powierzchnie lub wykonywać głębokie połączenia zgrzewane. Dopływ energii można regulować bądź utrzymywać na stałym poziomie. Podczas spawania laserowego nie uzyska się jednak tak wysokiej temperatury, jak przy spawaniu łukowym.

1 komentarze:

  1. Proszę o pomoc, potrzebny mi sklep spawalniczy w okolicach Poznania, który ma sprzęt z technologii laserowej. W mojej okolicy nic takiego nie mogę znaleźć, a jest mi bardzo potrzebny, z góry dzięki.

    OdpowiedzUsuń

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger