niedziela, 13 marca 2016

Różne rodzaje prętów aluminiowych

Pręty aluminiowe

Poprzez różnego rodzaju stopy aluminiowe można znacznie zwiększyć wytrzymałość aluminium- materiału o wielu pożądanych w budownictwie właściwościach. 

Można sprawić, aby aluminium było o wiele twardsze i bardziej wytrzymałe, można także sprawić, aby było odporne na korozje. W taki też sposób powstają różnego rodzaju wyroby aluminiowe, takie jak chociażby pręty.

Charakterystyka tego materiału budowlanego.

Pręty aluminiowe charakteryzują się dużą sztywnością- są wykonywane poprzez przeciąganie lub walcowanie metalu. Ich wykorzystanie jest szerokie- mogą na przykład stanowić ramy do zbrojenia żelbetonu lub też służyć jako element kratownic. Możemy wyróżnić pręty okrągłe, na przykład te w gatunku PA6- posiadają one bardzo wysoką wytrzymałość i są średnio odporne na korozje. Co ciekawe, mogą być wykorzystywane jako element konstrukcji samolotów. Z powodzeniem znajdziemy także pręty kwadratowe w gatunku PA38- te pręty są średnio wytrzymałe i odporne na rozciąganie, ale są też jednocześnie możliwe do spawania i anodowania.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger