wtorek, 11 kwietnia 2017

Samochód na prąd

Samochody elektryczne

Samochody elektryczne są doskonałe, jednak trudno pozbyć się wrażenia, że obecnie ich zakup ma niewiele wspólnego z racjonalnością. Są modnym gadżetem, który można ponadto ładować za darmo.


Samochody bez benzyny


     Na razie samochody elektryczne są bardzo drogie, lecz przynajmniej w jednym aspekcie się bronią – po wydaniu dużej ilości pieniędzy na zakup, oszczędza się na użytkowaniu, ponieważ koszt przejechania stu kilometrów jest dużo mniejszy, niż samochodów z silnikami benzynowymi czy diesla. Co więcej, jeśli zachodzi możliwość naładowania ich w stacjach udostępnionych przez samych dostawców energii lub producentów aut, to uzupełnienie baterii jest darmowe (np. Tesla udostępniła taki punkt przy autostradzie A4, w Kosłomotach).

Koniec Monopolu 


     Z pewnością sytuacja w momencie, w której to auta elektryczne zaczną dominować na światowym rynku może być niezwykle ciekawa, ponieważ obecnie stacje benzynowe, gdzie można dostać olej opałowy i napędowy, hurtownia paliw oraz hurtowe ceny paliw i inne firmy z ramienia PETROPOLU posiadają monopol na sprzedaż paliwa. Jednak co ciekawe, na prąd z gniazdek już takiej wyłączności nie mają, w związku z tym ich model biznesowy w świecie elektrycznych samochodów będzie musiał mocno się różnić od tego, z którym mamy do czynienia teraz.

     Reasumując, przemiany, o których wspomniano, z pewnością nastąpią, jednak wciąż trzeba mieć na względzie, że to jeszcze odległa przyszłość. W związku z tym stacje benzynowe jeszcze nie znikną a ich pracownicy i właściciele mogą na razie spać spokojnie.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Copyright © 2016. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger