• OBRÓBKA METALI

    Spawanie, wiercenie, frezowanie, piłowanie, cięcie blach plazmą, wodą, laserowe spawanie...

  • ARTYKUŁY ALUMINIOWE

    Kształtowniki, pręty, stopy, taśmy, profile aluminiowe...

  • ARTYKUŁY STALOWE

    Blachy perforowane, siatki cięto ciągnione, profile stalowe zimno gięte, szczotki przemysłowe...

  • ARTYKUŁY TECHNICZNE

    klingeryt, uszczelnienia, pierścienie uszczelniające, szczeliwa oraz uszczelki....

  • MEBLE METALOWE

    Meble warsztatowe, meble magazynowe- meble do każdego zakładu...

czwartek, 14 marca 2019

Technologia CNC

18 komentarze

Wiele firm świadczy usługi w obrębie precyzyjnych obróbek CNC. Należy do nich m.in. wycinanie, gięcie metali, spawanie elementów wykonanych z takich materiałów jak chociażby stal konstrukcyjna, stal nierdzewna, aluminium, miedź, mosiądz czy tytan.

Niezwykła precyzja, pełna automatyzacja i stuprocentowa powtarzalność wykonywanych egzemplarzy sprawia, że obróbki CNC są bardzo popularnym i praktycznym sposobem na uzyskanie perfekcyjnie uformowanych i dobrych jakościowo elementów.

Cięcie metali czy stali pozwala m.in. na wycinanie przestrzeni roboczej o określonych wymiarach, wycinanie wytłoczek stalowych, a także obrabianie rur i profili. Cięcie laserem przynosi znakomite efekty, a najnowocześniejsze wycinarki są specjalnie przystosowane do pracy nad najbardziej skomplikowanymi materiałami i zadaniami, dzięki obecności głowicy dynamicznej, spawającej oraz pomiarowej, które przeznaczone do konkretnych grubości blachy oraz pełnią rozmaite funkcje, np. określające korekcję położenia ogniskowej zespołu soczewek.

Technologia CNC umożliwia również precyzyjne gięcie gięcie blach i metali, np. dokładnie określone przetwarzanie płaskowników w ogniwa łańcucha, przerabianie podzespołów i prętów czy kształtowników hutniczych w celu lepszego dostosowania. W ten sposób przygotować można dowolną ilość egzemplarzy, które charakteryzować będą się idealną powtarzalnością kształtów. Ogrom narzędzi pozwala na bardzo szeroki zakres wykonywanych obróbek, a nowoczesne oprogramowanie i cyfrowe centrum sterowania gwarantują uzyskanie perfekcyjnej dokładności.





Czytaj dalej...

Ocieplanie dachu i poddasza

6 komentarze
Efektywne ocieplenie dachu i poddasza ma znaczenie dla utrzymania właściwej temperatury w budynku. Dach jest szczególnym miejscem, z jednej strony intensywnie nagrzewa się w lecie, a z drugiej może zimą znacząco oziębiać budynek. Dlatego też odpowiedniego rodzaju tworzywa konstrukcyjne muszą być zastosowane, aby izolacja była efektywna. Popatrzmy, jakiego typu uszczelnienia warto zastosować w praktyce i czym się one charakteryzują w użytkowaniu.

Klasyczne tworzywa konstrukcyjne dla obiektu


Tworzyw konstrukcyjnych dla obiektów mieszkalnych jest cała masa. Tak naprawdę materiały izolacyjne, jak wełna szklana, styropian, folie, płyty etc. Dla poddaszy bardzo popularne jako tworzywa konstrukcyjne są bez wątpienia pianki poliuretanowe. Jest to stosunkowo nowatorska technologia, która się jednak bardzo dobrze przyjęła i jest niesamowicie pozytywnie oceniana przez wszystkich użytkowników. Takowe uszczelnienia mają szereg atutów, niemniej jednak nie każdego jeszcze stać, aby wypróbować tak innowacyjne materiały uszczelniające u siebie w domu mówi nam specjalista budowlany z hurtowni aluminium.
najpowszechniejszym są wszelkie

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na koszty, które są najistotniejszym parametrem. Koszty ocieplania z zastosowaniem pianki PUR ulegają redukcji, co wynika głównie ze specyficznego charakteru tego materiału. Warstwa termo efektywna jest o wiele mniejsza niż w przypadku klasycznej folii, styropianu oraz wełny szklanej. Do tego nowatorskie tworzywa konstrukcyjne nie ulegają tak szybkiej degradacji, co jest istotne z punktu widzenia wymiany i zachowania parametrów termicznych pomieszczeń.

Inne atuty


Bez wątpienia pianki poliuretanowe w przygotowywaniu izolacji cechują się lepszymi parametrami przewodzenia wody oraz gwarantują o wiele lepszą wymianę powietrza pomiędzy poddaszem, a środowiskiem zewnętrznym. Dobrze jest sprawdzić, jakiego rodzaju tworzywa konstrukcyjne będą najlepsze dla danego obiektu. Nie są one wcale bardzo drogie i można sprawdzić dokładnie szczegóły.
Czytaj dalej...
 

Copyright © 2018. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger