czwartek, 14 marca 2019

Ocieplanie dachu i poddasza

Efektywne ocieplenie dachu i poddasza ma znaczenie dla utrzymania właściwej temperatury w budynku. Dach jest szczególnym miejscem, z jednej strony intensywnie nagrzewa się w lecie, a z drugiej może zimą znacząco oziębiać budynek. Dlatego też odpowiedniego rodzaju tworzywa konstrukcyjne muszą być zastosowane, aby izolacja była efektywna. Popatrzmy, jakiego typu uszczelnienia warto zastosować w praktyce i czym się one charakteryzują w użytkowaniu.

Klasyczne tworzywa konstrukcyjne dla obiektu


Tworzyw konstrukcyjnych dla obiektów mieszkalnych jest cała masa. Tak naprawdę materiały izolacyjne, jak wełna szklana, styropian, folie, płyty etc. Dla poddaszy bardzo popularne jako tworzywa konstrukcyjne są bez wątpienia pianki poliuretanowe. Jest to stosunkowo nowatorska technologia, która się jednak bardzo dobrze przyjęła i jest niesamowicie pozytywnie oceniana przez wszystkich użytkowników. Takowe uszczelnienia mają szereg atutów, niemniej jednak nie każdego jeszcze stać, aby wypróbować tak innowacyjne materiały uszczelniające u siebie w domu mówi nam specjalista budowlany z hurtowni aluminium.
najpowszechniejszym są wszelkie

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na koszty, które są najistotniejszym parametrem. Koszty ocieplania z zastosowaniem pianki PUR ulegają redukcji, co wynika głównie ze specyficznego charakteru tego materiału. Warstwa termo efektywna jest o wiele mniejsza niż w przypadku klasycznej folii, styropianu oraz wełny szklanej. Do tego nowatorskie tworzywa konstrukcyjne nie ulegają tak szybkiej degradacji, co jest istotne z punktu widzenia wymiany i zachowania parametrów termicznych pomieszczeń.

Inne atuty


Bez wątpienia pianki poliuretanowe w przygotowywaniu izolacji cechują się lepszymi parametrami przewodzenia wody oraz gwarantują o wiele lepszą wymianę powietrza pomiędzy poddaszem, a środowiskiem zewnętrznym. Dobrze jest sprawdzić, jakiego rodzaju tworzywa konstrukcyjne będą najlepsze dla danego obiektu. Nie są one wcale bardzo drogie i można sprawdzić dokładnie szczegóły.

6 komentarze:

  1. Bardzo fajny, treściwy wpis. Z pewnością przyda się osobą zastanawiającym się jaki materiał wybrać. Podsumowując, jak w wielu innych kwestiach, tak i w tej, warto kierować się wysoką jakością używanych materiałów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo przydatny wpis. Ostatnio z mężem się zdecydowaliśmy na przebudowę poddasza i zmianę go w użytkowe. Tak się przejęliśmy, że nawet ubrania robocze kupiliśmy przed tym remontem. Muszę przyznać, że informacje stąd okazały się bardzo pomocne.

    OdpowiedzUsuń
  3. Według mnie bardzo dobrym pomysłem jest ocieplenia pianką pur bo jest dużo trwalsza i bardziej wytrzymała niż wełna.

    OdpowiedzUsuń
  4. Ja też mam zamiar ocieplać dach i zastanawiam się jakie będą koszty. Wiem, że to zależy od wielu czynników i zależne jest m.in. od jego konstrukcji, powierzchni oraz zastosowanego materiału. Wiadomo, że zastosowanie pianki poliuretanowej jest lepsze, jednak też trochę więcej kosztuje. Jednak z tego co czytałem to z poddasza ucieka aż 30% ciepła z budynku, więc pianka byłaby lepszym rozwiązaniem. Póki co poddasze mam nie zaadaptowane, ale docieplone pianką bez problemu zagospodarować będąc pewnym, że w zimie będzie tam możliwe utrzymanie temperatury

    OdpowiedzUsuń
  5. Dobre ocieplenie ma ogromne znaczenie w późniejszym czasie. U nas niedawno dociepliliśmy strych i jest dużo cieplej w zimie, a latem o wiele chłodniej.

    OdpowiedzUsuń
  6. Solidnie napisane. Pozdrawiam i liczę na więcej ciekawych artykułów.

    OdpowiedzUsuń

 

Copyright © 2018. Przemysł Metalowy Obróbka Metali - All Rights Reserved - Design by BTDesigner - Proudly powered by Blogger